İade ve değişim

ceyiz444.com  

 

Bizim için müşteri memnuniyeti her şeyden önemlidir. ceyiz444.com'da satılan (İç giyim ve elektronik ürünler dışında) ürünleri beğenmediğiniz takdirde hiç bir sorguya muhatap olmadan iade edebilirsiniz.İç giyim ve Elektronik ürünlerin dışındaki siparişlerinizin iade şartları aşağıdadır.

 

İade edeceğiniz ürünlerde aşıdaki yasal konulara dikkat ederek mağazamızın mağdur etmeyeceğinizi ümit ediyoruz.

 

Ürünüm hatalı, ne yapmalıyım?


ceyiz444.com 'da satılan tüm ürünler garanti kapsamındadır. Satın aldığınız ürünler kullanım süresi boyunca gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı deforme olursa, ürününüz garanti süresi içinde ücretsiz olarak yetkili servis tarafından tamir edilir. ceyiz444.com, ürün onarımı yapmamakta, sadece gönderilen arızalı veya hatalı ürünleri, yetkili servislere yönlendirmekte ve sonuç beklemektedir. Bu sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için öncelikli olarak yetkili servislerin tercih edilmesini öneririz.


Ürün onarımı için gerekli işlemlerin tarafımızca yapılmasını istiyorsanız 0 212 603 75 25 no'lu telefondan irtibat kurabilir veya info@ceyiz444.com adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

İade şartları


Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.


İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:


İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir. 


Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. 


İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. 


Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 1 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.


 İade şartları


Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” .


Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;


Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. 


Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. 


Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz. 


Cayma hakkı


Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.


Cayma hakkından faydalanabilmek için;


İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. 


Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da ceyiz444.com bandının yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. 


Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir. 


Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 


Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz. 


Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı söz konusu değildir.


 İade süresi


ceyiz444.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde iade eder.


 Kargo ücreti


Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ayıplı Malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebilirler.


Kına Gecesi kıyafeti Bindallı/Kaftan Ürünleri İade Şartları


Bindallı kına gecesi kıyafetlerinde iade; ürünün kargo firmasından teslim alındığı aynı gün içerisinde tekrar ceyiz444.com'a kargolanması ile mümkündür.

İade kargolaması 2. gün yapılsa bile kabul edilmemektedir. 


Elektronik ürünlerin iade şartları:


• İade talebiniz Müşteri temsilciniz tarafından onaylanmadan ürününüzü bize göndermeyiniz. 

• Bu şekilde gelen iade ürünler, kabulü yapılmadan tarafınıza geri gönderilecektir. 

• İade Faturanızı keserken ; 

• Harputlu Tekstil  Bilgi işlem Satış Faturasındaki ürüne ait tutarla aynı olmasına dikkat ediniz.

• Ürün iade formunu lütfen eksiksiz doldurunuz.

• Ayrı faturalara ait ürünleri aynı faturada iade kesmeyiniz. 

• Ürün ile birlikte istenen belgeleri mutlaka gönderiniz (İade Faturası, Ürün İade Formu Eksa Elk. Satış fatura fotokopisi). Belgeleri eksik olarak gelen iade ürünler, kabulü yapılmadan tarafınıza geri gönderilecektir. 

• Ürünü orijinal ambalajı içerisinde, eksiksiz, hasarsız ve problemsiz olarak göndermeniz gerekmektedir. 

• Eksiği, çiziği, hasarı, problemi olan ürünleri lütfen iadeye göndermeyiniz. 

• Ürünlerin kesin iade kabulü, ceyiz444.com personelinin kontrolünden sonra gerçekleşecektir. iadesi uygun görülmeyen ürünler geri gönderilecektir.

• Ürün iade süremiz 7 gündür.

Sık Sorulan Sorular
Ceyiz444.com güvenli mi?

İnternet siparişlerinin katlanarak çoğaldığı ülkemizde bu soru önemini daha da artırıyor. Alıcıların ödeme yapma konusunda çekincelerinin olması çok doğaldır. Ceyiz444 ailesi olarak sizlerin güvenini kazanmak amacıyla bir kaç maddede kendimizi anlatmaya çalıştık. 

Güvenilir alışveriş sitelerinde bulunan özellikler:

 • Ödeme ve müşteri bilgi sayfalarında SSL sertifikasının bulunması. Adres çubuğunun hemen başlangıcında google tafından yeşil renkte Güvenli | https:// yazmasına dikkat ediniz.Ceyiz444.comda alışverişi tamamlama, ve ödeme sayfalarında SSL Güvenli Site sertifakısını görebilirsiniz.

 • Pos Kredi Kartı ödeme sistemlerinin bulunması. Artık bankalar ticari sicilinde sorunlar olan firmalara POS kredi kartı ödeme sitemi veremektedir. Ceyiz444.com'da 7 bankanın birden POS sistemi bulunmaktadır. 

 • Banka hesap numaralaının ve çalışılan banka şunbelerinin açıkça belirtilmesi. Alıcıların bu banka şubelerine kolayca ulaşıp firma hakkında bilgi alabilmeleri güvenilirlik açısından çok önemlidir. Ceyiz444.com;  Akbank (İstanbul) Atikali şubesi, Garanti Bankası Akdeniz cd. Şubesi(İstanbul), Finansbank Enpara.com Şubesi ile çalışmaktadır. 

 • Şikayet sitelerinde ürün, kargo, iletişim konularında çok yoğun şikayetlerin olmaması. 

 • Sosyal medya hesaplarının  (Facebook, İnstagram, Twitter, Youtube gibi ) en az birinin bulunması ve yeterince takipçisinin bulunması.

 • İletişim ve adres bilgilerinin doğru ve açık birşekilde ana sayfada görünmesi. Telefonlara her an cevap veriliyorsa sitenin güvenilir olduğunu gösterir.

 

 

 

Ceyiz444.com 'a üye olmak ücretli mi?

Hayır. Dileyen herkes ceyiz444.com'a ücretsiz üye olabilir. Tek yapmanız gereken üyelik bilgileri formunu birkaç dakika içinde doldurmak.

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Ceyiz444.com üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Ürünleri Alışveriş Sepetinize ekledikten sonra Ödeme sayfasında karşınıza gelecek 
"Siparişinizi tamamlarken gelecek üyelik sayfasında 
MİSAFİR ALIŞVERİŞİbölümüne tıklayarak üye olmadan siparişinizi verebilirsiniz. 

Üyeliğin avantajları nelerdir?
Üye olarak 444Puan kazanıp, ceyiz444.com' da düzenlenen indirimlerden, kampanyalardan, promosyonlardan ve yalnızca üyelerimize özel avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ceyiz444.com'daki en son yeniliklerden, kampanya ve indirimlerden ilk siz haberdar olursunuz.
* Daha önce Ceyiz444.com.com'dan alıveriş yaptıysanız, yeni siparişlerinizde sadece e-mail adresinizi ve şifrenizi yazmanız yeterli olacaktır.
 Bilgi formunu bir daha doldurmanıza gerek yoktur. Ceyiz444.com., güvenliğiniz için kredi kart bilgilerini kaydetmediğinden, ödeme esnasında
 kredi kart bilgileriniz bir kez daha sorulacaktır.
Nasıl üye olacağım?

Her sayfada, yan bölümde bulunan Hesabım butonuna veya " Üye girişi yapın veya üye olmak için tıklayın." linkine tıklayın. 
Eğer Ceyiz444.com.com 'dan ilk defa alıveriş yapacaksanız, sayfanın sol kısmında yer alan YENİ ÜYELİK formunu doldurun. 
Formda yer alan tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurun. Ad, Soyad, şifre, e-mail vb. gibi istenilen tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak girin. 
Her alanda Türkçe karakter kullanabilirsiniz. 

Daha önce Ceyiz444.com.com 'dan alveriş yaptıysanız, sayfanın sağ üst kısmındaki  OTURUM AÇ linkine tıklayarak gelecek sayfada sadece 
üye adınızı ve şifrenizi yazmanız yeterli olacaktır. Bilgi formunu bir daha doldurmanıza gerek yoktur. Ceyiz444.com, 
güvenliğiniz için kredi kartı bilgilerini kaydetmediğinden, ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz bir kez daha sorulacaktr

Şifremi unuttum, ne yapabilirim?

Sağ üst böllümde "OTURUM AÇ" alanında üye girişi bölmünde bulunan "Şifremi Unuttum" seçeneğine tıklayarak üye olduğunuz email adresini girin. 

Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

ÜRÜN ARAMA / BULMA
Ceyiz444.com 'da yer alan herhangi bir ürüne ulaşmak için arama hizmetimizi kullanabilirsiniz.
Her sayfann üst bölümünde bulunan arama kutucuğuna yazacağınız anahtar sözcük veya tanım ile tüm kategorilerde arama yapabilirsiniz.
Arama sonuç sayfası, aradığınız kritere ait ürünlerin tamamını listelemektedir. 
Beğendiğim ürünü sipariş vermek için ne yapmalıyım?

Ceyiz444.com'dan alışveriş yapmak çok kolaydır. 

Satın almak istediğiniz ürünlerin üzerine tıkladığınızda, o ürüne ait detaylı bilgiyi bulunduran sayfaya ulaşacaksınız. ürüne ait renk / beden / 
özellikleri seçtikten sonra " Sepete Ekle " butonuna tıklayarak, ürünü sepetinize atmış olursunuz. Daha sonra Kasa linkine tıklayarak Üyelik, Adres kısımlarını doldurunuz. Kargo ve ödeme metodlarınızı seçerek siparişi tamamla butonuna tıklayarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Detaylı yardım için 0850 480 44 54 numaradan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.
 

Alışveriş sepeti nedir, nasıl kullanılır ?
Alışveriş sepeti sayfası satın almayı düşündüğünüz ürünlerin listesini içerir.

Bu sayfayı kullanarak;
,
 • Ürnlere ait renk / beden gibi özellikleri kontrol edebilir,
 • Ürün adetlerini belirleyebilir, ( sepetinizde ürünlerin sağ tarafında adet yazan kutuların içine, almak istediğiniz miktarı girerek, 
  sol taraftaki "sepeti güncelle" butonunu tıklamanız gereklidir.)
 • Almaktan vazgeçtiğiniz ürünleri çıkartabilirsiniz. ( ürünün sağ tarafındaki "sil" kutucuğunu işaretleyerek sepeti 
  güncelle butonunu tıklamanız gerekmektedir.)
 • Siparişinizin toplam tutar, kdv ve nakliye miktarlarını bu bölümde bulacaksınız.
Hangi sayfada olursanz olun sağ üst  "Alışveriş sepeti " linkini tklayarak Alışveris Sepeti içinde seçtiğiniz ürünleri görebilirsiniz..
SİPARİŞİM NE ZAMAN ULAŞIR?

Ceyiz444.com, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan 
itibaren ödeme / fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına 
gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. 

Ceyiz444.com'da satışı yapılan ürünler için stok tutulmamaktadır. Ürün temin sürecinden dolayı teslimatlar ortalama 3 iş günü 
içerisinde kargoya verilmektedir. Kargoya verilen siparişle ilgili tarafınıza mail gönderilerek siparişinize ait kargo referans numarası belirtilmektedir.

 

Cumartesi günü 15.30'dan sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınmaktadır. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

Ürün stokları sürekli güncel tutulsa da sipariş etmiş olduğunuz bazı ürünler tedarikçi firmaların stoklarında tükenebilmekte yada 
nadirde olsa ürün teminlerinde gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda Müşteri Hizmetleri sizinle irtibata geçip bilgi
 vererek alternatif ürünler sunacak veya bilginiz dahilinde siparişiniz iptal edilecektir.

 

Türkiye Dışında Yaşıyorum. Sipariş verebilir miyim?

Evet. Tüm dünya ülkelerine kargo yapıyoruz. 

Spariş verirken, Ödemenizi kredi kartı ya da Western Union ile Mehmet Akif Harputlu adına gönderebilirsiniz.

Kargo ücreti, siparişinizde bulunan ürünlerin ağırlığına göre hesaplanacaktır. Türkiye dışına ücretsiz kargo yapılmamaktadır. 

Türkiye dışından siparişlerın ulaşma süresi ülkelere göre değişim göstermektedir. Örneğin: PTT kargo ile gönderilen kargolar Almanya'ya ve Avrupa ülkelerine 5-7 gün, Avustralya ve ABD'ye 15-20 günde ulaşmaktadır.   

SİPARİŞİMİ İPTAL ETMEK İSTİYORUM, NE YAPMALIYIM?

Siparişiniz size ulaşmadan önce herhangi bir nedenle, siparişinizi iptal etmek istiyorsanız, yasa gereği "iade ve iptal formunu" doldurmanız gerekmektedir

kitap-hane.com Müşteri Hizmetlerini 0 212 603 75 25 / 0 533 714 84 74 nolu telefondan arayabilir veya 
info@ceyiz444.com adresinden sipariş numaranızı ve iptal nedeninizi belirterek siparişinizin iptal talebini iletebilirsiniz.

İade formu için tıklayınız